Ομορφαίνουμε τον χώρο μας!!

Σε μια προσπάθεια να ομορφύνουμε τον χώρο του σχολείου, όπου περνάμε όλοι μας - μαθητές και εκπαιδευτικοί- πολλές ώρες καθημερινά βάλαμε μερικές "πινελιές" στον άχρωμο τοίχο της αυλής. Η καθηγήτρια αγγλικών, κα Νίνα Γεωργιάδου

επιμελήθηκε καλλιτεχνικά το σχέδιο, που αναπαριστά ένα νησιωτικό τοπίο. Οι μαθητές γέμισαν με σπρέι το σχέδιο και να το αποτέλεσμα:

aylh

Ο χώρος του υπογείου, που χρησίμευε ως αποθήκη, μεταμορφώθηκε σε ένα λειτουργικό -δεύτερο- γραφείο καθηγητών, ενώ φέτος το καλοκαίρι ο προθάλαμος μετατράπηκε σε ένα μικρό κουζινάκι!!

ypogeio

koyzina