ΒΡΑΒΕΥΣΗ ΣΧΟΛΕΙΟΥ ΣΤΟ ΛΟΓΟΤΕΧΝΙΚΟ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟ ΠΑΤΑΚΗ

contest

Το σχολείο μας, συμμετέχοντας -στα πλαίσια του μαθήματος της λογοτεχνίας και της δημιουργικής γραφής- στον 8ο μαθητικό λογοτεχνικό διαγωνισμό των εκδόσεων Πατάκη βραβεύτηκε μαζί με άλλα δύο σχολεία στην Ελλάδα, στην κατηγορία "συμμετοχή σχολείων". Το βραβείο είναι μια δωροεπιταγή αξίας 440 ευρώ για αγορά βιβλίων της επιλογής μας και τον εμπλουτισμό της σχολικής μας βιβλιοθήκης. Συνολικά συμμετείχαν από το σχολείο μας 65 μαθητές με  συγγραφή ποιημάτων και διηγημάτων. Μπορείτε να δείτε τα έργα των μαθητών στην ιστοσελίδα του σχολείου μας, στο μενού "Δημιουργίες μαθητών". Συγχαρητήρια σε όλα τα παιδιά!

Δείτε συνημμένη τη λίστα βιβλίων που επιλέξαμε για τη σχολική μας βιβλιοθήκη, στους τομείς: Λογοτεχνία (ελληνική και ξένη), ψυχολογία, επιστήμη, εκπαίδευση, ιστορία.

Attachments:
Download this file (λιστα βιβλιων.pdf)λιστα βιβλιων.pdf[ ]407 kB