ΘΕΑΤΡΙΚΕΣ ΠΑΡΑΣΤΑΣΕΙΣ

Όσο καιρό είχαμε στο σχολείο μας την καθηγήτρια αγγλικών κα. Νίνα Γεωργιάδου, έναν άνθρωπο δραστήριο και δημιουργικό, με μεράκι και αστείρευτη έμπνευση, είχαμε κάνει πλέον "θεσμό" τις θεατρικές παραστάσεις των Χριστουγέννων. Παρωδίες γνωστών παραμυθιών, με μια χιουμοριστική και καυστική ματιά πάνω στην επικαιρότητα, που "ανέβαζαν" οι μαθητές της Γ΄λυκείου (με πρόβες συνολικά 1-2 εβδομάδων). Μια προσπάθεια να χαρίσουμε στους τελειόφοιτους λίγο γέλιο, λίγη χαρά και λίγη αισιοδοξία μέσα στη γκρίζα και αγχωτική  περίοδο της προετοιμασίας για τις πανελλήνιες εξετάσεις. Λείπουν η Σταχτοπούτα , η Αλίκη στη χώρα των θαυμάτων, η Φρουτοπία..Παρακολουθήστε αποσπάσματα των παραμυθιών στο youtube:

ΤΑ ΔΝΤ ΡΟΥΧΑ ΤΟΥ ΑΥΤΟΚΡΑΤΟΡΑ (ΜΕΡΟΣ 1ο)

ΤΑ ΔΝΤ ΡΟΥΧΑ ΤΟΥ ΑΥΤΟΚΡΑΤΟΡΑ (ΜΕΡΟΣ 2ο)

ΤΑ ΔΝΤ ΡΟΥΧΑ ΤΟΥ ΑΥΤΟΚΡΑΤΟΡΑ (ΜΕΡΟΣ 3ο)

ΤΑ ΔΝΤ ΡΟΥΧΑ ΤΟΥ ΑΥΤΟΚΡΑΤΟΡΑ (ΜΕΡΟΣ 4ο)

Ο ΧΙΟΝΑΤΟΣ ΚΑΙ ΟΙ ΕΦΤΑ ΝΑΝΕΣ (αποσπάσματα)

ΦΡΟΥΤΟΚΡΑΤΙΑ

Η ΚΟΚΚΙΝΟΣΚΟΥΦΙΤΣΑ ΤΩΝ ΜΕΓΑΛΩΝ